Бензема: Реал е мојот клуб од соништата

Од:

Напаѓачот на Реал, Карим Бензема призна дека е горд на неговиот настап за клубот од Мадрид. Французинот е дел од „кралскиот клуб“ од 9 јули 2009 година откако се пресели од Лион.

dobivaj vesti na viber

– Јас сум во мојот клуб од соништата веќе 12 години. Сè уште сум горд што сум дел од најдобриот клуб во светот. Приказната продолжува… – напиша Бензема на Инстаграм.

За време на неговите 12 години во Реал, Бензема одигра 559 натпревари на сите натпреварувања, постигна 279 голови и направи 144 асистенции.

Неговиот сегашен договор трае до 2022 година.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он

Реал сака да ги продаде Бејл и Иско во јануари, за Азар, Јовиќ и Дијаз чекаат понуди

Ана Ололовска

Бензема осуден на една година затвор условно за уцена на Валбуена

Ана Ололовска