Бензема не брза да го обнови договорот со Реал

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема го одложи склучувањето на новиот договор со мадридскиот клуб, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, 33-годишниот фудбалер сака уште малку време да одлучи самиот дали е од корист за клубот или не.

На крајот на сезоната 2020/21, напаѓачот ќе ја донесе конечната одлука за својата иднина. Можеби Французинот ќе се врати во Лион.

Тековниот договор на играчот со Реал Мадрид се пресметува до летото 2022 година. Оваа сезона одигра 20 натпревари во Ла Лига, постигна 11 гола и направи пет асистенции.

Би можело да ве интересира

Дембеле: Тухел е мојот омилен тренер

Ана Ололовска

Перез реизбран за претседател на Реал Мадрид

Ана Ололовска

Нејмар ги прекина преговорите со ПСЖ и може да се врати во Барселона

Ана Ололовска

Реал Сосиедад го освои Шпанскиот куп по пауза од 34 години

Ана Ололовска

Бензема се искачи на четвртото место на вечната листа на стрелци за Реал во Шпанското првенство

Ана Ололовска

Пике се врати на групните тренинзи на Барселона

Ана Ололовска