Бензема и Рамос нема да играат против Интер

Од:

Реал Мадрид на официјалната веб-страница го објави составот на тимот за натпреварот од 4. коло во Лигата на шампионите против Интер.

Напаѓачот Карим Бензема и дефанзивецот Серхио Рамос не се вклучени во составот поради повреди, додека дефанзивецот Едер Милитау е позитивен на коронавирус. Изоставен е и напаѓачот Лука Јовиќ, додека повредени се играчот за врска Федерико Валверде и дефанзивецот Алваро Одриосола.

Реал Мадрид со четири бода е трет во Б-групата, Интер со два бода е на последната позиција.

Средбата ќе се игра утре во Милано со почеток во 21 часот.

Би можело да ве интересира

Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Англија и Шпанија со најмногу екипи во плејофот од евро-куповите

Ана Ололовска

Барнс за романскиот судија: Како требаше да каже за тренерот освен црниот? Нема расизам во ова!

Ана Ололовска

Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

Ана Ололовска

Солскјер: Не заслужуваме да се пласираме во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска