Белгиецот Клеман седна на клупата на Монако

Од:

Белгискиот стратег Филип Клеман е нов тренер на францускиот прволигаш Монако како замена за Хрватот Нико Ковач, кому минатата недела му беше врачен отказ.

dobivaj vesti na viber

Клеман (47) освои три едноподруго титули во белгиското првенство, со Гент во 2019, и со Клуб Бриж во 2020 и 2021 година, пред да потпише двеипол годишен договор со моментно шестопласираниот тим во француската лига.

Белгиецот ќе дебитира на клупата на Монако в недела против Нант во рамки на 20 коло во француското првенство.

Би можело да ве интересира

Принцезата Шарлин од Монако закрепнува надвор од кнежевството

Ана Ололовска

Принцезата Шарлин се врати во Монако, но нејзиното заздравување сѐ уште трае

Ана Ололовска

Принцезата Шарлин со месеци не е во Монако

Ана Ололовска

Четиригодишно дете со Бентли прегази пешак во Монако

Албер Втори го подигна општествениот статус на својата најмалата внука, Ками Готлиб

Ана Ололовска

Сопругата на принцот Алберт има нова фризура: Принцезата Шарлин избричи дел од главата

Ана Ололовска