Бекер: Публиката на Вимблдон да биде свесна за величината на Ѓоковиќ

Од:

Германската тениска легенда Борис Бекер ја искритикува публиката на Вимблдон поради нефер навивањето против Новак Ѓоковиќ.

dobivaj vesti na viber

Бекер, во улога на коментатор на Би-би-си. рече дека на тенисерот кој подоцна стана и шампион, мора да му се укаже повеќе почит.

– Публиката мора да биде свесна за величината на Новак Ѓоковиќ, подвлече Германецот.

Бекер посебно го нагласи ракоплескањето за грешките на Србинот, што сепак, „само го поттикнало Ѓоковиќ да се бори со пожестоко“ до победата.

Бекер, инаку, е поранешен тренер на Ѓоковиќ и, троен освојувач на Вимблдон.

Би можело да ве интересира

Надал: Јас не сум повреден спортист, туку спортист кој постојано живее со повреди

А1он

Федерер ќе игра на домашниот турнир во Базел во октомври

А1он

Навратилова: Политиката го уништува тенисот

А1он

Вимблдон официјално потврди: Без руски и белоруски тенисери на турнирот

А1он

Вимблдон оди чекор понатаму – Медведев е пред суспензија

Ана Ололовска

Британците официјално побараа од руските тенисери да се откажат од Путин

А1он