Бекам основаше фудбалски тим во Мајами

Од:

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, Дејвид Бекам основаше фудбалски клуб во Мајами, кој ќе настапува во американската МЛС лига.

Клубот, за кој франшизата Бекам ја купи во 2014 година, се уште нема ни име, ни грб, а ќе игра на стадион со капацитет од 25 илјади места.

Бекам изјави дека се презадоволни и возбудени.

Мајами имаше фудбалски тим од 1998 до 2001 година, но клубот Мајами Фјужн го напуштил градот поради слабата посетеност.

Би можело да ве интересира

Два клуба од МЛС сакаат да го ангажираат Суарез

Ана Ололовска

Бекам: Невил ја заслужи тренерската работа во Интер

Ана Ололовска

Колумбос ја освои титулата во МЛС

Ана Ололовска

Руни може да стане главен тренер на Дерби Каунти

Ана Ололовска

Суарез одбил 32 милиони евра за 4 години во САД

Ана Ололовска

Игуаин се сели во тимот на Бекам

Ана Ололовска