Бејл со повреда бр.22 во дресот на Реал

Од:

Велшката ѕвезда на Реал Мадрид, Герет Бејл повторно е повреден. Крилото беше заменето од Иско по повредата на мускулот на левата нога. Пресметките на „АС“ покажуваат дека тоа е повреда број 22 на Бејл, откако тој игра во белиот дрес. Истовремено оваа повреда е осма во оваа област. Поради неговите повреди, тој пропуштил 84 средби на„лос бланкос“.

И денес од „Сантијаго Бернабеу“ не се појавија информации за состојбата на поранешниот играч на Тотенхем. Интересно е дека од „Бернабеу“ 15 месеци не пуштиле медицински извештај за Герет Бејл, иако повеќепати Велшанецот страдал од болки и пропуштал натпревари заради нив.

Многу веројатно е дека играчот нема да биде подготвен за неделниот натпревар со Реал Сосиедад.

Би можело да ве интересира

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Ана Ололовска

Барселона одреди милијарда евра за откупната клаузула во новиот договор на Педри

Ана Ололовска

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Ана Ололовска

Депај: Никогаш нема да зажалам што се приклучив на Барселона

Ана Ололовска

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска

Лапорта: Куман останува тренер на Барселона

Ана Ололовска