Бејл: Секој има падови и подеми

Од:

Велшанецот Герет Бејл беше еден од најзаслужните за победата на Реал Мадрид на синоќешното гостување кај Сосиедад. Бејл, кој полека се враќа во препознатливата форма, изјави дека е нормално да се има падови и подеми во текот на кариерата.

– На секого во фудбалот му се случува тоа. Не може секогаш да се игра во врвна форма. Падовите и кризите се нормална работа и ги има кај секој фудбалер. Најважно е да се надминат што побрзо. Јас ќе продолжам да работам напорно. Тоа е се што можам да направам. Секогаш е важно да се вратиме, изјави Бејл.

Велшкиот фудбалер во 61. минута го постигна вториот гол за Реал во победата (3:1) над Сосиедад.

Пофалба за играта на Бејл стигна и од тренерот Зинедин Зидан.

– Среќен сум за него, тој покажа дека е добар играч. Потребна е трпеливост и убеден сум дека ќа ја достигне врвната форма, нагласи Зидан.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска