Бејл може да си бара нов клуб

Од:

Велшкиот фудбалер Герет Бејл за следната сезона ќе може да си бара нов клуб, бидејќи не е во плановите на Зинедин Зидан кој ќе составува нов тим кој би бил конкурентен за трофеите во домашните и европските натпреварувања.

– Зидан остварил средба со Бејл и го известил Велшанецот дека може да си бара нов клуб и да не се надева на голема минутажа следната сезона. Исто така и претседателот на клубот Флорентино Перез изјави дека ќе ги разгледа понуди за Бејл, објавија шпанските медиуми.

Реал Мадрид ја има одредено цената за Бејл и таа изнесува 130 милиони евра.

Останува да се види дали оваа сума не е превисока и за големите европски имиња кои се заитересирани за Бејл, а меѓу нив најсериозен интерес покажува Манчестер јунајтед.

Би можело да ве интересира

Баерн израмни бундеслигашки рекорд стар 57 години

А1он

Мусиала втор најмлад стрелец во историјата на Германија

Ана Ололовска

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Ана Ололовска

Баерн Минхен донесе хрватски тинејџер

Ана Ололовска

Авионот со германските репрезентативци принудно слетал во Шкотска

Ана Ололовска

Баерн ја забележа втората најголема победа во својата историја

Ана Ололовска