Бејл донесе одлука за својата иднина

Од:

Велшкото крило на Реал Мадрид, Герет Бејл донел решение за својата иднина откако не планира да ги напушти „белите“, пишува „АС“.

Според изворот, фудбалерот смета дека Зидан нема да биде на кормилото на „белиот балет“ долго време, па решил да го надмине овој тежок момент за себе и да почека нов тренер да му даде повеќе време за играње.

Сепак, ако Зидан ја задржи подолго позицијата, тој ќе побара да го напушти тимот во зима. Неговиот договор е до 2022 година.

Репрезентативецот на Велс беше многу блиску до трансфер во Џиангсу Сунинг, но тој не успеа во последната минута

Би можело да ве интересира

Лампард: Не сакам да го објаснам неуспехот со некаков умор

Ана Ололовска

Клоп: Не ја прикажавме најубавата игра, но јас сум повеќе од задоволен

Ана Ололовска

Ваиналдум може да го пропушти клупскиот светски шампионат

Ана Ололовска

Солскјер се сретна со големата трансфер цел за зимскиот прозорец

Ана Ололовска

Емери го одбил Евертон

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мурињо за новиот договор на Клоп: Одлична вест за сите

Ана Ололовска