Батлер тренира на јахта среде океан

Од:

Кошаркарот на Мајами хит, Џими Батлер објави фотографија од годишниот одмор.

Триесет и едногодишниот Американец вежба шутирање на јахта среде океан во дрес на соиграчот Двејн Вејд.

Минатата сезона, Батлер одигра 58 натпревари во просек со 19,9 поени по натпревар. Тој беше еден од најзаслужните за пласманот на „жешките“ во финалето од НБА плејофот каде беа поразени од Лос Анџелес лејкерс.

Би можело да ве интересира

Адебајо ќе потпише рекорден договор во историјата на Мајами

Ана Ололовска

Казинс кариерата ќе ја продолжи во Хјустон

Ана Ололовска

Донован Мичел го продолжи договорот со Јута

Ана Ололовска

Канадските власти не ги пуштаат Репторс да играат во Торонто

Жарко Настоски

Хејворд ја одби опцијата за последната сезона во Бостон

Ландов

Рики Рубио по три години се врати во Минесота

Жарко Настоски