Бартомеу: Мора да му го обновиме договорот на Меси, Лео ми рече дека сака да ја заврши кариерата во Барса

Од:

Претседателот на Барселона, Јосеп Бартомеу, зборуваше за иднината на капитенот на тимот, Лионел Меси.

– Неговиот договор истекува во 2021 година. Ние не објаснуваме такви работи, но обврзани сме да му го обновиме. Последен пат разговаравме во саботата. Разговарам со играчите за да разберам во каква состојба се наоѓаат, и ние се соочуваме со многу проблеми. Исто така ги охрабрувам, да речеме да не се откажуваат, ги потсетувам дека тие се во можност да се натпреваруваат. Гледам дека Меси е мирен. Тој сака да ја заврши кариерата во Барса и ми кажа за тоа, соопшти Бартомеу.

Претходно, имаше информации дека каталонскиот клуб сака да ја намали платата на Меси. Бартомеу го извести играчот за ова, а Лео не е задоволен од оваа одлука.

Би можело да ве интересира

Лопетеги: Секогаш боли кога ќе загубиш во финале, но бевме на исто ниво со Баерн

Ана Ололовска

Реал Мадрид пред нов излезен трансфер

Ана Ололовска

Официјално: Барса се договори со Атлетико за Суарез

Ана Ололовска

Меси и Нејмар го делат 4. место во гласањето на УЕФА за играч на годината, Роналдо е 10-ти

Ана Ололовска

Барселона ќе ги искористи парите од продажбата на Семедо за да го купи Депај

Ана Ололовска

Атлетико му понуди договор на Кавани

Ана Ололовска