Барселона започна преговори со Фати за нов договор

Од:

Раководството на Барселона започна преговори со напаѓачот на тимот Ансу Фати за нов договор, пишува „Марка“.

Актуелниот договор со 18-годишниот Шпанец истекува за две години, па Каталонците решија да побрзаат и да потпишат нов договор со подобрени услови за да не го загубат талентираниот напаѓач.

Оваа сезона во Ла Лига Фати одигра седум натпревари, на кои постигна четири гола и оствари две асистенции. Во моментов напаѓачот се лекува по операција на коленото. Според прелиминарните податоци, Фати ќе пропушти до четири месеци.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска