Барселона нема да го продаде Гризман

Од:

Напаѓачот Антоан Гризман ќе остане во Барселона, објави „Мундо Депортиво“.

Каталонскиот клуб нема намера ниту да разговара за продажбата на францускиот фудбалер.

Претходно, имаше информации дека премиерлигашите Челзи и Њукасл се интересирале за Гриезман.

Исто така беше објавено дека играчот може да биде вклучен во договорот за евентуално враќање на Нејмар од ПСЖ.

Би можело да ве интересира

Италијанските тимови ќе можат да направат по пет замени

А1он

Четвртфиналните мечеви на ФА купот ќе се одиграат на 27 и 28 јуни

А1он

Фиорентина го посакува Белоти во своите редови

А1он

Ханс Флик: Баерн има доволно сили да игра три пати во неделата

А1он

Савиќ ќе има време да заздрави пред продолжувањето на италијанскиот шампионат

А1он

Барселона ќе остане без дополнителни средства за трансфери

А1он