Барселона му понуди на словенечкиот кошаркар фантастични три милиони евра

Од:

На Еразем Лорбек, словенечкиот кошаркар во Барселона, му истече договорот и тој е подготвен да се испроба во НБА лигата.

Од јуни минатата година правата на него ги има Сан Антонио Спар.

Лорбек минатата година имаше просечен учинок од 12,2 поени и 4,3 скокови по натпревар.

Меѓутоа каталонците не сакаат така лесно да се откажат од Словенецот.

Одлучија да му понудат највисок договор во историјата на клубот, а тоа е 3 милиони евра по сезона.

Сега е на потег 28-годишниот кошаркар, кој во Барселона пристигна во 2009 година од московска ЦСКА.

 

Би можело да ве интересира

Кошаркарите на Бадел 1962 испишаа клупска историја во Јадранската лига

А1он

Шпанија со проверени кошаркари гостува во Скопје

Ана Ололовска

Кошаркарките се комплетираа пред стартот на евроквалификациите

А1он

Миротиќ играч на месецот во кошаркарската Евролига

А1он

Србинот Лукиќ нов селектор на руските кошаркари

А1он

ФМП Академија го доби „македонското дерби“ на стартот на БИБЛ лигата

А1он

Leave a Comment

eight − 4 =