Барселона ќе потпише договор со Калетес на три години

Од:

Шпанскиот и европски кошаркарски великан Барселона се договори со чуварот на играчот на Панатинаикос Ник Калетес, објави „Sport24.gr“.

Според грчкиот портал 31-годишниот кошаркар ќе потпише договор за период од 3 години и за истиот ќе добие 5,5 милиони долари.

Се известува дека „Панатинаикос“ има сериозни финансиски тешкотии, во врска со кои клубот веќе се согласил да го раскине договорот со Калатес.

Во сезоната 2019/20 во Евролигата, Калетес во просек забележа 13,3 поени, 4,9 скока и 9,1 асистенција по натпревар.

Би можело да ве интересира

Јанис: Мораме психички да се подготвиме за најтешката сезона досега

А1он

Новата сезона во АБА лигата започнува на 19 септември

А1он

Легендата на НБА Винс Картер објави повлекување по 22 сезони

А1он

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Ана Ололовска

Јака Блажич останува уште две сезони во Цедевита Олимпија

А1он

Пасквал: Пандемијата го стивна европскиот кошаркарски пазар на трансфери

А1он