Барселона ќе мора да му плати на Куман околу 20 милиони евра

Од:

Барселона ги продолжува преговорите со поранешниот тренер на тимот Роналд Куман. Според „Sport.es“, каталонскиот клуб ќе треба да му плати на холандскиот стручњак околу 20 милиони евра.

Ова се речиси сите пари што требаше да се искористат за купување играчи во јануари.

Куман беше тренер на Барселона од 19 август 2020 до 27 октомври 2021 година.

Под негово водство, каталонскиот клуб го освои Купот на Шпанија во сезоната 2020/21.

Би можело да ве интересира

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади играчи

Ана Ололовска

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он

Алвеш го собори рекордот на Барселона, играјќи во Ла Лига со 38 години и 247 дена

Ана Ололовска

Асистенција на Барди во првиот триумф сезонава на Леванте

Ана Ололовска

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он