Барселона ќе го задржи Фирпо во зимскиот преоден рок

Од:

Барселона ќе го задржи во тимот дефанзивецот Жуниор Фирпо, објави „Марка“.

Според шпанскиот весник, каталонскиот клуб нема да го пушти 24-годишниот фудбалер да си замине во зимскиот преоден рок. Објавено е дека Барселона се плаши од проблеми со ротација доколку играчот замине.

Во сезоната 2020/21, Фирпо одигра девет натпревари за Барселона и има една асистенција. За него е заинтересирана Гранада.

Би можело да ве интересира

Куртоа за елиминацијата на Реал во Суперкупот на Шпанија: Вознемирени сме, но ова не треба да не дефокусира

Ана Ололовска

Марселињо: Секогаш е убаво да се победи Реал

Ана Ололовска

Симеоне: Не ја имам изгубено мотивацијата за работа со Атлетико

Ана Ололовска

Барселона против Реал ќе игра во уникатен дрес

Ана Ололовска

Севиља го продолжи договорот со главниот тренер Лопетеги

Ана Ололовска

Познати условите за трансфер на Дембеле во Атлетико

Ана Ололовска