Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

Од:

Каталонскиот фудбалски гигант Барселона го продолжи договорот со дефанзивецот Самуел Јумтити.

dobivaj vesti na viber

Новиот договор е со важност до 2026 година, објавено е на клупскиот сајт.

Во исто време, францускиот играч се согласи на делумно намалување на платата.

Дваесет и осумгодишниот Јумтити дојде во Барселона од Јувентус во 2016 година.

Оваа сезона, фудбалерот учествуваше на еден натпревар од шпанското првенство.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска