Барселона е незадоволна од формата на Пјаниќ

Од:

Формата на играчот од средниот ред Миралем Пјаниќ е проблем за раководството на Барселона, објави „Спорт.ес“. Босанецот има проблеми со интензитетот на тренинзите во каталонскиот клуб.

За потсетување, Пјаниќ се пресели од Јувентус во Барселона летото за 60 милиони евра. Тој потпиша договор до 2024 година.

Оваа сезона, Пјаниќ помина 29 минути на теренот на два натпревара од шпанската Ла Лига.

Би можело да ве интересира

Барселона верува дека договорот со Фати важи до 2024 година, застапникот на фудбалерот смета дека е 2022 година

Ана Ололовска

Тер Штеген: Се надевам дека Меси ќе остане во Барселона и ќе биде среќен

Ана Ололовска

Феран Торес по хет-трикот против Германија: Не можам да изразам колку сум среќен

Ана Ололовска

Рамос ќе го продолжи договорот со Реал Мадрид на две години

Ана Ололовска

Атлетико се вклучи во борбата за Чалханоглу

Ана Ололовска

Барселона започна преговори со Фати за нов договор

Ана Ололовска