Баричело: Хамилтон е поталентиран од Шумахер

Од:

Поранешниот пилот на Формула 1, Рубенс Баричело изрази интересно мислење дека шампионот во Формула 1, Луис Хамилтон е поталентиран пилот од другите две легенди – Аиртон Сејн и Михаел Шумахер.

Како талент, Хамилтон е подобар од Аиртон Сејн и Михаел Шумахер. Единствено што му недостасуваше беше зрелоста. Сега кога Британецот созреа, дојде резултатот. Го слушав неговиот говор на радио за време на ГП на Бразил.

Тој беше неверојатно мирен, пренесуваше информации, коментираше што му треба и што не. Совршен пилот – комбинација на вештините на Сена, храброста на Шумахер и координацијата на Хамилтон, рече поранешниот пилот на Ферари

Би можело да ве интересира

Формула 1: Торо Росо стана Алфа Таури и ги смени клупски бои

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Ана Ололовска

Порака од Ферари: Не го сакаме Хамилтон

Драган Поповски

ФИА официјално го одложи кинеското Гран-при на неодредено време

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ферари го претстави својот нов болид „СФ1000“

Драган Поповски

Ален Прост: Оваа година Верстапен и Леклер ќе му станат главни ривали на Хамилтон

Ана Ололовска