Барди отпадна, Младеновски и Стоилов дополнително повикани во македонската репрезентација

Од:

Енис Барди поради повреда не е во можност да биде дел од македонската фудбалска репрезентација за претстојните натпреварите од квалификациите за ЕУРО 2020.

Селекторот Игор Ангеловски дополнително ги повика Ѓорѓи Стоилов од Академија Пандев и Марио Младеновски од Вардар. Двајцата ќе се бидат дел од првиот собир на репрезентацијата закажан за утре.

Македонската репрезентација најпрво ќе игра против Словенија на 10. октомври на Националната арена „Тодор Проески“, а три дена подоцна ќе гостува во Полска.

Би можело да ве интересира

Ангеловски: Главата горе, одиме натаму

Ангеловски: Оваа уткамица ја чекаме откако Македонија стана независна!

Мери Јордановска

Македонските кошаркари поразени на стартот на евроквалификациите во Перм

Жарко Настоски

Македонија ќе организира два квалификациски турнира за ЕП во одбојка, откако Данска се откажа

Жарко Настоски

ИХФ ги одложи ракометните квалификации за Олимписките игри

Aleksandar Petrovski

Квалификации за ЕП 2021 во одбојка: С. Македонија со Данска, Турција и БиХ