Балотели подобри 45-годишен рекорд на Марсеј

Од:

Марио Балотели подобри рекорд стар 45 години, откако го постигна победничкиот гол за Олимпик Марсилија во успехот од 1:0 над својот поранешен тим Ница.

На тој начин 28-годишниот италијански напаѓач постигна по еден погодок во првите четири домашни мача за тимот одМарсеј во Лига 1. Ова не е постигнато од играч на клубот од сезоната 1973/74.

Поранешниот фудбалер на Интер, Манчестер Сити, Ливерпул и Милан се пресели во Марсеј по јануарскиот трансфер прозорец, кога го раскина договорот со Ница.

Би можело да ве интересира

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Погба потпиша договор со француски клуб

А1он

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ се загрева за Лигата на шампионите со турнир во Катар

Ана Ололовска

Три екипи влегуваат во сериозна битка за Пјаниќ

Ана Ололовска