Балотели исклучен по само седум минути на теренот

Од:

Контроверзниот италијански фудбалер и член на Бреша, Марио Балотели беше исклучен по само седум минути од влегувањето во игра на денешниот натпревар со Каљари во 20. коло од Серија А.

Ова е 13ти црвен картон за „Супер Марио“ во неговата кариера.

Во 81та минута, 29-годишниот Балотели доби жолт картон за фаул над еден противнички играч, протестираше кај судијата, по што доби и втор жолт, што автоматски значеше црвен картон.

Балотели е еден од двајцата играчи од најдобрите пет лиги во Европа, заедно со Гемерсон од Монако, кои се исклучувани во секоја од последните четири сезони.

Би можело да ве интересира

Фановите од септември се враќаат на трибините во Германија

А1он

Навивачите на Челзи незадоволни од новиот дрес на тимот

А1он

Серија А ќе започне на 19 септември

А1он

Јувентус се согласи да го продаде Ругани на Лестер

А1он

Бербатов објави фотографии од семејниот одмор

А1он

Луческу го презеде Динамо Киев

Ана Ололовска