Балотели го напушта Сити?

Од:

Марио Балотели е на добар пат уште во јануари да го напушти Манчестер Сити кој го изгуби трпението со контроверзниот Италијанец, а како негова замена на „Етихад“ ќе пристигне фантастичниот колумбиски напаѓач Радамел Фалкао.

dobivaj vesti na viber

Иднината на Марио Балотели во Манчестер Сити повторно е ставена под знак прашалник, откако Италијанецот одново не ги почитуваше правилата на Роберто Манчини. Контроверзниот фудбалер е забележан како влегува во еден луксузен ресторан и бар, во еден час по полноќ, а во неделата во 13:30 часот неговиот тим играше против Тотенхем. Токму поради тоа Балотели овој дуел го проследи од трибините.

Според „Сан“, ваквиот, нов престап на Балотели веројатно значи и дефинитивен крај на престојот на италијанскиот репрзентативец во Манчестер, а план на управата на Сити е да го продаде Балотели уште во зимскиот преоден рок.

Цената на Марио Балотели во моментов изнесува помеѓу 20 и 25 милиони евра, а како најзаинтересирани кандидати за неговиот потпис се спомнуваат Милан и Интер.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он