Балканско првенство во риболов во Кавадарци

Од:

Во Кавадарци попладнево започна 15. Јадрански подунавски куп, во дисциплина „пливка”, којшто ќе се одржи на Тиквешко Езеро и ќе трае до недела. Настанот е во организација на Македонската риболовна федерација.

dobivaj vesti na viber

-Заради коронакризата не можевме да бидеме во поголем број, но добро е што се собравме на овој голем спортски натпревар, велат организаторите.

На натпреварот ќе учерствуваат риболовци од земјава, како и од Србија, Хрватска и од Босна и Херцеговина.

Би можело да ве интересира

Обвинение и психијатриско лекување за братот кој полово ја нападна сестра си

Катерина Павлова-Николовска

Во Кавадарци промовиран проспект за џоломарската игра во селата Ресава и Бегниште

Ана Ололовска

Кавадарци одбележува 78 години од раѓањето на Зафир Хаџиманов

Ана Ололовска

ЕУ и Велика Британија се договорија за квоти за улов во заедничките рибни фондови во 2022 година

А1он

Кавадарци одбележува 110 години од раѓањето на Темков, еден од најистакнатите културни работници

Ана Ололовска

По убиството во Кавадарци, мајка со малолетно дете го напуштила градот

А1он