Балкански шампионат во бокс по речиси 30 години

Од:

Балканското првенство во бокс ќе почне повторно, по речиси 30 години пауза, беше одлучено на седница на Извршниот одбор на Европската боксерска конфедерација.

На седницата во Владикавказ е одлучено боксери од 12 земји да учествуваат во натпреварите, каде ќе го добијат потребното искуство, со цел да постигнат подобри резултати на европско и светско ниво.

Во исто време, беше одлучено следната седница на Извршниот комитет да се одржи во Белград на 20 април, кога е финалето на Белградски победник.

Би можело да ве интересира

Мејведер и Пакјао ќе ги вкрстат ракавиците во декември

Вајлдер за реваншот со Фјури: Дефинитивно ќе биде кратка ноќ

Ана Ололовска

Тајсон Фјури останува без пораз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Руиз и Џошуа повторно очи во очи

Ана Ололовска

Три медали за македонските боксери на Националниот куп во Врбас

Ана Ололовска

ВИДЕО: Хабиб повика Конор да биде уапсен откако истепа постар човек во бар

Татјана Ташкова