Бакајоко би прифатил помала плата во Милан

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Темеу Бакајоко, има намера да го напушти тимот во трансфер периодот. Дваесет и петгодишниот Французин сака да се врати во Милано, за кого играше на позајмица, пренесува „Калчомеркато“.

Играчот од средниот ред е подготвен да ја намали платата за половина за да се врати во таборот на „росонерите“.

Во Челзи, фудбалер заработува по шест милиони евра на ден. Неговата веројатна плата во Италија ќе биде околу 3-4 милиони.

Претходно беше објавено дека лондонци исто така имаат намера да го продадат играчот, барајќи 20 милиони евра за неговиот трансфер.

Би можело да ве интересира

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

Жарко Настоски

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам