Бака во финишот му донесе победа на Милан на дуелот со Каљари

Од:

Со голот на Карлос Бака постигнат во 88. минута вечерва на „Сан Сиро“ во Милано, екипата на Милан забележа минимална победа (1:0) против Каљари. За „росо-нерите“ новите три бода значат задржување на шансите за висок пласман, додека Каљари е во вториот дел на табелата.

Резултати на другите натпревари од 19.коло во Италијанското фудбалско првенство:

Удинезе – Интер 1:2,
Киево – Аталанта 1:4,
Џенова – Рома 0:1,
Лацио – Кротоне 1:0,
Сасуоло – Торино 0:0,
Емполи – Палермо 1:0,
Наполи – Сампдорија 2:1.

Вечерва (20:45 часот) лидерот и шампион Јувентус ја пречекува Болоња.
Натпреварот Пескара – Фиорентина е одложен.

Табела: Јувентус 42 бода, Рома 41, Наполи 38, Лацио 37, Милан 36, Аталанта 35, Интер 33,…

Би можело да ве интересира

Спалети: Важно е колку долго Наполи може да игра на ова ниво

Ана Ололовска

Михајловиќ пред отказ во Болоња

Ана Ололовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Мацари нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Ди Франческо ја напушта Верона по само три кола во Серија А

Ана Ололовска

Бонучи: Во Јувентус мора да се навикнеш на притисок

Ана Ололовска