Баерн оствари средба Тухел

Од:

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Томас Тухел, може да се врати во Германија во текот на летото. Баерн ги започна преговорите со 46-годишен сфудбалски стручњак, разговарајќи за неговото евентуално назначување на функцијата главен тренер на тимот следната сезона, пренесува „Скај спорт Дојчланд“.

Екс-тренерот на Борусија Дортмунд е еден од главните кандидати за позицијата нов тренер на Баварците.

Во ноември минатата година, клубот од Минхен го разреши Нико Ковач и го назначи Ханс-Дитер Флик за в.д. тренер до крајот на сезоната.

Би можело да ве интересира

Баерн го слави 120. роденден

Ана Ололовска

Ројс: Дортмунд се справува добро без мене

А1он

Левандовски со повреда на коленото, ќе биде аут околу 4 недели

А1он

Холанд стигна до 12 голови на осум натпревари за Борусија и 40 гола на 30 одиграни натпревари од сезоната

Ана Ололовска

Баерн Минхен со четири гола го победи Келн

Драган Поповски

Херта го бара Ковач за тренерската позиција

Ана Ололовска