Баерн нема избор и ќе го остави Флик до летото

Од:

Раководството на Баерн (Минхен) процени дека најдобра опција во моментот е да го остави Ханси Флик како тренер до крајот од сезоната, тврди „АЗ“.

Во принцип, договорот со него требаше да ги доведе Баварците само до крајот на полусезона, откако беше отпуштен Нико Ковач на почетокот на ноември.

Флик започна силно, но потоа дозволи два последователни порази во Бундеслигата, по што екипата падна на седмото место.

Според „Спорт Билд“, газдите сè уште официјално не му предложиле на експертот да остане до летото, но тоа ќе се случи наскоро.

Би можело да ве интересира

Бундеслига: Ајнтрахт му пресуди на лидерот Лајпциг

Ана Ололовска

Казна за навивачка нередовност: Борусија Дортмунд откажа 500 сезонски билети

Ана Ололовска

Одриозола нов член на Баерн

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска