Баерн може да го купи Брозовиќ од Интер

Од:

Баерн Минхен покажува интерес за играчот за врска на Интер, Марсело Брозовиќ, објави „Спорт1“.

Баварците веќе започна преговори за трансфер на 27-годишниот Хрват.

Баерн е во потрага по централен играч за врска, во случај Тијаго Алкантара замине во Ливерпул, а Хави Мартинез да замине во Реал Сосиедад.

Во сезоната 2019/20, Брозовиќ одигра 46 натпревари и постигна три гола на сите турнири.

Би можело да ве интересира

Пирло се чувствува релаксиран пред своето деби во Лигата на шампионите како тренер

Ана Ололовска

Јувентус сè уште му нема понудено нов договор на Дибала

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Да ја имав физичката подготовка од пред 10 години, никој немаше да ме спречи, иако тие не можат да го сторат тоа ниту сега

Ана Ололовска

Дибала во конфликт со директорот на Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Никој не може да ме сопре

Ана Ололовска

Пиоли за Скудетото: Ако сакате да се борите за титулата, мора да го подигнете квалитетот на тимот

Ана Ололовска