Баерн Минхен донесе хрватски тинејџер

Од:

Еден од најталентирани хрватски фудбалери, 16-годишниот Ловро Звонарек, потпиша професионален договор со германскиот фудбалски гигант Баерн Минхен.

Звонарек го засилува акуелниот германски шампион од редовите на Славен Белупо, каде ќе остане до крајот на оваа сезона, пред да му се приклучи на Баерн од јуни 2022 година.

– Баерн е еден од најголемите и најуспешни светски клубови. Горд сум што сум тука и што можам да го носам овој дрес, изјави Звонарек.

Талентираниот играч за врска е втор најмлад дебитант во историјата на хрватското првенство.

Би можело да ве интересира

Баерн израмни бундеслигашки рекорд стар 57 години

А1он

Мусиала втор најмлад стрелец во историјата на Германија

Ана Ололовска

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Ана Ололовска

Авионот со германските репрезентативци принудно слетал во Шкотска

Ана Ололовска

Баерн ја забележа втората најголема победа во својата историја

Ана Ололовска

Редл повеќе не е селектор на Германија

А1он