Баерн ја забележа втората најголема победа во својата историја

Од:

Баерн синоќа на гостински терен го совлада Бремер во 1/32 финалето на Купот на Германија со 12:0. Клубот од Минхен ја оствари втората најголема победа во официјалните натпревари од 1965 година, кога тимот се приклучи на Бундеслигата.

Најголемата победа на Баерн останува натпреварот против Валдберг во Купот на Германија – 16:1.

За потсетување, во 2019 година Баерн Минхен го победи Ротах-Егерн во пријателски натпревар со резултат 23:0.

Би можело да ве интересира

Баерн израмни бундеслигашки рекорд стар 57 години

А1он

Мусиала втор најмлад стрелец во историјата на Германија

Ана Ололовска

Нагелсман импресиониран од изданијата на Баерн на стартот на сезоната

Ана Ололовска

Баерн Минхен донесе хрватски тинејџер

Ана Ололовска

Авионот со германските репрезентативци принудно слетал во Шкотска

Ана Ололовска

Редл повеќе не е селектор на Германија

А1он