Баерн е мирен: Цената на Сане ќе падне

Од:

Поранешниот претседател на Баерн Минхен и актуелен член на надзорниот одбор на клубот, Ули Хунес, ја прокоментира ситуацијата околу Лерој Сане.

Крилниот напаѓач на Манчестер Сити влегува во последната година од неговиот договор со англискиот клуб и според списанието „Спорт Билд“ може да се земе за само 40 милиони евра.

Сепак, „goal.com“ има сосема поинакво мислење и тврди дека „граѓаните“ сакаат да добијат многу посолидна сума за фудбалерот, кој го следат Барселона и Реал Мадрид.

„Секако, цената на Сане ќе биде сосема различна во споредба со пред една година. Тогаш тој имаше важечки договор со Манчестер Сити за уште две години и сè уште не ги скина лигаментите на коленото. Цените ќе паднат во текот на овој летен трансфер прозорец, и ова не се однесува само на Сане“, вели Хенес во изјавата „goal.com“.

Би можело да ве интересира

Не успеа и третиот обид за нов договор меѓу Баерн и Алаба

Жарко Настоски

ЛШ: Европскиот шампион го прегази Атлетико, Лукаку го спаси Интер во Милано

Жарко Настоски

Коронавирусот не го одмина ни европскиот шампион Баерн, Гнабри е позитивен

Жарко Настоски

Баерн по вторпат во клупската историја го освои Суперкупот на Европа

Жарко Настоски

Баерн покажа кој е шампион, го „почести“ Шалке со осум голови на отворањето на сезоната

Жарко Настоски

Баерн го надмина Реал Мадрид на ранг-листата на УЕФА

Ана Ололовска