Азар задоволен од неговата игра, но не и од резултатот на мечот со Селта

Од:

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Азар синоќа против Селта го имаше својот прв натпревар по подолгото отсуство поради повреда. Средбата заврши 2:2.

– Се чувствував добро. Задоволен сум од мојот настап, но не и од резултатот. Се надевам дека ќе се однесуваме подобро на следните натпревари. Остануваат уште многу натпревари, ќе се бориме до крај. Имавме шанси и заслуживме да постигнеме повеќе голови. Работиме добро, напорно и очекувам повеќе успех на следните средби.

Реал Мадрид по 24 кола е лидер во Примера со 53 бода, Барселона е втора со 52.

Селта е на 17.место со 21 бод.

Би можело да ве интересира

Канаваро кон Касиљас: Ти ќе станеш претседател на Шпанската федерација, а јас ќе го тренирам Реал

Ана Ололовска

Модриќ реши да остане во Реал Мадрид до крајот на договорот

Ана Ололовска

Гризман ја сака „седумката“ во Барселона

Ана Ололовска

Гризман за зборовите на Бензема за Жиру: Не можам да коментирам, може да доведе до проблеми

Ана Ололовска

Синдикатот на шпански фудбалери против намалување на платите и играње натпревари на секои два дена

Ана Ололовска

Бензема: Вие само ја запамтивте мојата споредба со Жиру, но тоа е вистината

А1он