Азар веќе почнал да се сели во Мадрид

Од:

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар, веќе одамна почнал да се сели во Мадрид, и веќе ја избрал куќата во шпанскиот главен град, пишува „Марка“.

Истиот извор тврди дека веќе е постигнат договор за трансферот на играчот на Челзи во Реал, и дека после финалето се ќе биде службено објавено.

Со коментар се јави и самиот Азар кој за „РМЦ Спорт“ изјави дека моментално размислува само за победа на финалето, и дека потоа „ќе се случи, тоа што мора да се случи“.

До финалето на Лига Европа меѓу Челзи и Арсенал, остануваат уште пет дена, односно ќе се игра на 29 мај во Баку.

Би можело да ве интересира

Реал ќе се обиде да го добие Санчо летото 2021 година

Ана Ололовска

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Тер Штеген бара 10 милиони евра годишно од Барселона

Ана Ололовска

Марсело: Сите со нетрпение го чекаме првиот натпревар по паузата

Ана Ололовска

Реал стана најскапиот клуб во Европа

Ана Ололовска

Екс-претседателот на Барселона: Ако Реал беше лидер, првенството ќе завршеше пред предвиденото

Ана Ололовска