Азар не сака да го споредуваат со Меси

Од:

Новото засилување на Реал Мадрид, Еден Азар го постави Лионел Меси на врвот на светскиот фудбал. Тој го стори тоа на прес-конференција пред претстојниот квалификациски дуел помеѓу Белгија и Шкотска.

На прашањето дали може да се спореди со ѕвездата на Барселона, Азар увери дека „тоа е невозможно“.

– Точно е дека имаме некои сличности: и двајцата сме ниски, и двајцата сме брзи. Но, тој постигнува голови во сите натпревари, а јас не. Не можам да се споредам со неспоредливиотт, рече Азар. Според него, нема двајца најдобри во историјата.

– Има само еден и тој е, Лео Меси, додаде белгискиот фудбалер.

Восхитувањето на Азар кон Меси не е ново. На почетокот на годината, во интервју за телевизискиот канал „ХЛН“, тој одби да го спореди аргентинскиот фудбалер со Кристијано Роналдо.

Би можело да ве интересира

Зидан не е засегнат од шпекулациите за негова можна смена со Мурињо

Ана Ололовска

Валверде: Време е да ставиме крај на ужасните игри

Ана Ололовска

Де Геа донира 200 илјади евра на „Црвениот крст“ по поплавите во Шпанија

Ана Ололовска

Барселона во дресот за 2020/2021 ќе нема „шаховница“

Ана Ололовска

Хоакин постави клупски рекорд на Бетис

Ана Ололовска

Мурињо му даде поддршка на Зидан

Ана Ололовска