Атлетико веќе не се интересира за Кавани

Од:

Атлетико Мадрид повеќе не го интересира уругвајскиот напаѓач Единсон Кавани. Ова го пренесуваат шпанските медиуми. Денес завршува договорот на играчот со ПСЖ, по што тој ќе стане слободен агент.

Според „АС“, овој пат „јорганџиите“ не размислуваат за негов ангажман.

Уругваецот беше главната цел на Атлетико во зимскиот преоден рок, но се соочи со многу високи финансиски барања од агентот и негов брат.

Сега главниот кандидат за нов клуб на фудбалерот е Рома. За него исто така е заинтересиран и Интер.

Во сезоната 2019/20 година, 33-годишниот Кавани настапи на 22 натпревари за ПСЖ, постигна седум голови и забележа три асистенции.

Би можело да ве интересира

Куман зборуваше за долговите на Барселона

Ана Ололовска

Барселона клуб со најголем приход во сезоната 2019/20

Ана Ололовска

Гарсија стана првиот играч за врска кој постигнал 100 гола во Ла Лига во 21. век

Ана Ололовска

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска