Атлетико се вклучи во борбата за Чалханоглу

Од:

Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетико Мадрид се интересира за играчот за врска на Милан, Хакан Чалханоглу.

Договорот на 26-годишниот Турчин со „росонерите“ е важи до летото 2021 година, а страните сè уште не можат да се договорат за продолжување на соработката, пренесува „Мундо Депортиво“.

Според извештаите на италијанските медиуми, Чалханоглу сака да добива пет милиони евра годишно, додека миланскиот клуб е подготвен да понуди само 3,5 милиони евра.

Оваа сезона, играчот за врска има одиграно 10 натпревари на сите турнири, на кои постигна четири гола и забележа една асистенција.

Би можело да ве интересира

Васкез не сака да го продолжи договорот со Реал

Ана Ололовска

Куман: Ако сакаме повеќе, мора да купиме нови играчи, ако никој не дојде, ќе останеме на ова ниво

Ана Ололовска

Бензема за победа над Алавес: По напорната недела, Реал е на вистинскиот пат

Ана Ололовска

Прв натпревар за Барди во Леванте по тримесечна пауза

Ана Ололовска

Зидан ја презеде одговорноста за елиминацијата во купот од третолигашот Алкојано

Ана Ололовска

Третолигаш го елиминира Реал во шеснаестфиналето од купот

Ана Ололовска