Атлетико го нуди Диего Коста на пола Европа, засега никој не го сака

Од:

Атлетико Мадрид го понуди 31-годишниот напаѓач Диего Коста во клубови од Англија, Италија, Франција и Турција, објави „Goal.com“.

Сепак, досега нема заинтересирана страна за да го купи Коста.

Договорот на фудбалерот важи до 2021 година, така што Атлетико сака да го продаде сега затоа што по една сезона ќе мора да го пушти бесплатно.

Минатата сезона Коста одигра 23 натпревари во Ла Лига, постигна пет гола и направи четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Лапорта оптимист пред Ел Класико: Сигурен сум дека Барса ќе победи

Ана Ололовска

Адвокатот на Бензема за интимната снимка: Од мува направивте слон, Валбуена му завидува на мојот клиент

Ана Ололовска

Рајо Ваљекано и Димитриевски со нов триумф се искачија четврти во Ла Лига

Ана Ололовска

Барселона одреди милијарда евра за откупната клаузула во новиот договор на Педри

Ана Ололовска

Депај: Никогаш нема да зажалам што се приклучив на Барселона

Ана Ололовска

Лапорта: Куман останува тренер на Барселона

Ана Ололовска