Атаман: Ова е најлошиот пораз во мојата кариера

Од:

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Турција, Ергин Атаман, беше емотивно скршен по драматичниот пораз од Франција по продолжение во осминафиналето на Европското првенство. Турците имаа речиси добиен натпревар во регуларниот тек, а на крајот ја испуштија предноста.

Тој речиси и да не сакаше да зборува на прес-конференцијата.

„Како се чувствувам? Би сакал да кажам дека ова е најлошиот пораз во мојата 26-годишна кариера како тренер. Сакам да им честитам на Франција“, изјави Атаман.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка на романското дерби, сакаше со шипка да го претепа поранешниот играч на Звезда

Предраг Петровиќ

Партизан првпат победи во Литванија, Хезоња ги крена Реал кај Монако

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

Горан Наумовски

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација

Партизан демантира дека преговара со Кампацо

ВИДЕО: Кошаркарки на Мали се истепаа во микс-зоната додека Србинка даваше изјава