Атаман: Можеби Обрадовиќ пуштa брада за да биде повикан во НБА

Од:

Тренерот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман, се пошегува за новиот имиџ на колегата од Фенербахче, Желимир Обрадовиќ.

Обрадовиќ расте брада во стилот на Грег Попович од Спарси.

– Попович има слична слика. Тие се многу слични. Можеби со овој изглед тој ќе биде во НБА. Ваков успешен европски тренер требаше да добие добра понуда од НБА. Можеби Обрадовиќ мислеше дека неговото тој не е таму затоа што нема брада и реши да го промени имиџот, изјави Атаман.

Трофејниот српски тренер во Фенербахче се наоѓа од 2013 година.

Би можело да ве интересира

Кошаркарите од НБА ќе бидат казнети за повреда на карантинот

Ана Ололовска

Рондо доби скршеница на палецот и ќе пропушти два месеца

Ана Ололовска

Леброн: НБА лигата ги презеде сите мерки на претпазливост и ќе може безбедно да ја завршиме сезоната

Ана Ололовска

Кари ќе добива повеќе одмор следната сезона

Ана Ололовска

Ник Калетес нов член на Барселона

Ана Ололовска

Шенгелија потпиша за ЦСКА

Ана Ололовска