Асистенција на Барди во првиот триумф сезонава на Леванте

Од:

Македонскиот репрезентативец Енис Барди забележа асистенција во денешната победа (2:0) на Леванте на домашен терен против Мајорка. За тимот од Валенсија ова беше прва победа сезонава во Ла Лига.

dobivaj vesti na viber

Барди му асистираше на Роберто Солдадо во 47. минута при водечкиот гол на домаќините. Конечните 2:0 ги постави Моралес во 90+7. минута.

По 20. коло, Леванте е последен на табелата со 11 бода, Мајорка остана на 20 бода, доволни за во моментов 15. место.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска