Асенсио незадоволен од својата позиција во Реал Мадрид

Од:

Договорот на фудбалерот Марко Асенсио со Реал Мадрид истекува за две години, па клубот прави обиди да го обнови договорот со него веќе во оваа фаза.

Сепак, 25-годишникот не доби јасно објаснување за себе за неговата улога под водство на Карло Анчелоти, па на раководството на „кралскиот клуб“ им нуди состанок на крајот на оваа недела, за што има намера да разбере подетално неговата моментална позиција во клубот, објави „Марка“.

За пет натпревари во новата сезона, Асенсио одигра само 95 минути. Фудбалерот не успеа да постигне гол или да асистира оваа сезона.

Порталот „Transfermarkt.com“ го проценува играчот на 35 милиони евра.

Би можело да ве интересира

И Реал заинтересиран за аргентинскиот напаѓач Алварез

А1он

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

Ана Ололовска

Реал на лето ќе се ослободува од шест фудбалери

Ана Ололовска

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

Ана Ололовска

Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Ана Ололовска

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи клубови

Ана Ололовска