Ас на Лацио: Двапати го победив Роналдо, како може тој да биде најдобар

Од:

Напаѓачот од средниот ред на Лацио, Луис Алберто откри што мисли за sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо и зеде став во вечната расправија околу тоа кој е подобар меѓу Португалецот и лидерот на Барселона – Лионел Меси.

– Победив двапати оваа сезона против Кристијано, па како може тој да биде најдобриот фудбалер? Но, да бидам сериозен, му се восхитувам на Португалецот, тој буди восхит со својата упорност, жед за битка и победа. Тој постигна се самостојно. Но, ако зборувам за најдобрите, ќе му дадам малку предност на Лионел Меси, рече Шпанецот, цитиран од Спорт Медијасет.

Лацио на двапати играше против Јувентус – во Серија „А“ и во Супер Купот на Италија, и победи двапати со 3: 1.

Би можело да ве интересира

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Јувентус разгледува опции да се раздели со Кристијано Роналдо следното лето

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е заразен со коронавирусот

Жарко Настоски

Кристијано Роналдо е подготвен за вечерашниот дуел против Шведска

Жарко Настоски

Роналдо: Ми требаше гол од слободен удар за да ја зголемам самодовербата

А1он