Артета по ремито со Славија: Сами сме виновни што не победивме

Од:

Тренерот на Арсенал, Микел Артета ги сумираше резултатите од натпреварот против Славија (1:1) одигран синоќа во четвртфиналето од Лигата на Европа.

– Играта беше под контрола. Го постигнавме голот на кој се надевавме, но испуштивме и одлични шанси многу порано да обезбедиме водство. Потоа не бевме внимателни и примивме гол во судиското надополнување. Славија е добар противник кој победи силни тимови. Тешко е против неа. Сега треба да го добиеме следниот натпревар. Нашата цел е да победиме, треба да дадеме гол на гости. Претходно, успеавме да постигнеме успех, но сега мора да го повториме, изјави Артета.

Реваншот е закажан за 15 април во Прага.

Би можело да ве интересира

Де Лаурентис е подготвен да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

Ана Ололовска

Формирани групите во Лигата на Европа

Ана Ололовска

Рашфорд: Нема да се предадеме, жалиме за трофејот

Ана Ололовска

Виљареал на пенали ја освои Лига Европа

Ана Ололовска

Кавани прв двоен стрелец на двете полуфиналиња во последните 35 години во евро-куповите

Ана Ололовска

Артета: Арсенал доминираше во второто полувреме, но не беше доволно добар во првиот дел

Ана Ололовска