Арсенал во серија од седум натпревари без пораз

Од:

Арсенал синоќа ја победи Астон вила (3:1) во 9. коло од Премиер лигата.

dobivaj vesti na viber

Избраниците на тренерот Микел Артета ја продолжија серијата без пораз која трае веќе седум натпревари на сите турнири. Лондонци имаат пет победи и два нерешени натпревара во овој период.

Покрај Астон вила, совладани беа Тотенхем (3:1), Вимблдон (3:0), Барнли (1:0) и Норвич (1:0), а нерешените исходи се со екипите на Кристал палас (2:2) и Брајтон (0:0).

Арсенал има 14 бода по 9 натпревари во Премиер лигата. Во моментов тимот е на 9. место.

Би можело да ве интересира

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Арсенал прв клуб во Премиер лигата кој добил 100 црвени картони

Катерина Павлова-Николовска

Кутињо на чекор до трансфер во Арсенал

А1он

Кулушевски во јануари се сели во Арсенал

А1он

Артета: Среќен сум во Арсенал

А1он

ВИДЕО: Се кренаа и навивачите на Арсенал, бараат од газдата да го продаде клубот по фијаското со Суперлигата

Жарко Настоски