Арсенал се приклучува во борбата за Мертенс

Од:

Напаѓачот Наполи, Дрис Мертенс може да се пресели во Арсенал во текот на летото, објави „Sky Sports“.

Договорот на 32-годишниот Белгиец со наполитанците завршува за неколку месеци, така што другите клубови можат да преговараат со играчот.

Топџиите се подготвени да му понудат солиден договор.

Борусија од Дортмунд, Баерн, Манчестер јунајтед и Интер исто така се подготвени да се натпреваруваат за потписот на играчот.

Би можело да ве интересира

Сколс: Барса на Гвардиола е најдобриот тим против кој сум играл, потоа следува Реал од 2003 година

Ана Ололовска

Клоп: Ливерпул сè уште не е шампион, треба да работиме напорно

Ана Ололовска

Арсенал му нуди на Обамејанг плата од 12 милиони евра по сезона

Ана Ололовска

Агентот на Игало потврди дека Манчестер јунајтед е близу до продолжување на закупот на играчот до јануари

Ана Ололовска

Мурињо не смета на трансфер на Кутињо, плата на играчот е премногу висока за Тотенхем

Ана Ололовска

Наполи е подготвен да направи попуст за Милик за клубовите во Премиер лигата

Ана Ололовска