Арсенал ќе се обиде да го врати Ремзи

Од:

“Арсенал” ќе се обиде да го врати Арон Ремзи само една година откако фудбалерот одлучи да замине и да ја продолжи кариерата во “Јувентус”.

Италијанскиот шампион го привлече Велшанецот како слободен агент, но 29-годишниот играч од средниот ред има потешкотии да се прилагоди во Серија „А“.

Пред една недела, „Тутоспорт“ излезе со информации дека Ремзи може да го напушти “Јуве” во текот на летото.

Од почетокот на сезоната, играчот од средниот ред има само 19 натпревари за “Јувентус”, повеќето од нив како резерва.

Сепак, Маурисио Сари го бранеше Велшанецот пред денешното полуфинале со “Милан” во ‘Купот на Италија”, велејќи дека играчот ја враќа довербата, иако му беше тешко да се прилагоди по неговиот долг престој во ‘Премиер лигата”.

Ремзи помина 11 години во “Арсенал”, одигра 371 натпревар и постигна 64 гола за лондонскиот тим.

Би можело да ве интересира

Вилијан е првиот фудбалер во последните четири години кој постигна гол од пенал и од слободен удар на еден натпревар во Премиер лигата

Ана Ололовска

Два пораза го делат Челзи до повторувањето на анти-рекордот во ерата на Абрамович

Ана Ололовска

Салах сака да помине долги години на „Енфилд“

Ана Ололовска

Солскјер објасни зошто Бруно Фернандеш е толку вреден

Ана Ололовска

Клоп за одбраната на титулата: Ова е смешно, кога Борусија и јас го освоимвме трофејот, никој не рече дека треба да го сториме тоа повторно

Ана Ололовска

Познати полуфиналните двојки во ФА Купот

Ана Ололовска